Slovníček pojmů v investování do nemovitostí

Slovníček častých pojmů známých v realitním světe. Když se bavíte o investicích do nemovitosti, většina pojmů by vám měla býti známa.

Slovníček pojmů v investování do nemovitostí

Bonita

Bonita neboli úvěruschopnost nám říká jak je klient schopný splácet svůj dluh vůči bance. Je to jeden z nejdůležitějších parametrů, podle kterých banka rozhoduje, zda klientovi úvěr poskytne.

Cashflow

Cash flow nebo také peněžní tok je příjem nebo výdej peněžních prostředků. Cash flow za určité období představuje rozdíl mezi příjmy a výdaji peněžních prostředků za toto období.

Hypotéka naruby/Hypotéka bez nemovitosti

Jedná se o hypoteční produkt, kdy projdete celým procesem ověřováním příjmů a v závěru podepíšete úvěrové smlouvy ve chvíli, kdy ještě neznáte kupovanou nemovitosti. Výhodou jsou fixované podmínky a prostředky až na 3 roky. Zjednodušeně řečeno už chybí jen odhad nemovitosti, aby mohly být prostředky z hypotéky čerpány. Jakmile vyberete nemovitost, máte peníze rychle k dispozici.

Chceš se stát součástí týmu?

Pokud přemýšlíte o tom zda se stát se realitním makléřem či makléřkou, neváhejte se mi ozvat. Probereme to a třeba zrovna spolu vylepšíme realitní trh!

Registrovat se

Už jste členem uzavřené nemovitostní skupiny?
Neveřejné investiční nabídky, propojení lidí se zájmem v investování do nemovitostí.

Poslední příspěvky

Prodáváte? Uděláme vám osobně zdarma odhad na nemovitost.

Kupujete nemovitost? Nechte si zasílat nabídky a novinky.
Díky, povedlo se! Mějte se hezky. :)
Oops! Something went wrong while submitting the form.