Jak se stát realitním makléřem 101 - Začátek

Práce realitního makléře je velmi málo pochopená a proto je mnohými lidmi odsuzovaná. Láká vás realitní obor? Máte dostatečnou vášeň, abyste se stali top makléřem? Jak dlouho potrvá, než svého cíle dosáhnete?

Realitním makléřem 101 - Začátek

První den v realitní kanceláři

Jste obklopeni realitními makléři přilepenými na svých telefonech. Jeden mluví s klientem a přesvědčuje ho, že 15 milionů je moc, že mu to říkal od začátku a reálně vyšší nabídku než 13 miliónů nedostanou. Další dva si povídají o tom, jak překvapeni jsou, že má dnes takové množství lidí našetřeno miliony korun. Třetí přijde s tím, že jeho klient měl na nákup nemovitosti 40 milionů v hotovosti. Dveře kanceláře rozrazí makléř minulého měsíce: “Zarezervováno!!” raduje se, “a provize 540 000 Kč míří na účet realitní kanceláře.”

Pokud jste v podobném prostředí nikdy nepracovali, jenom valíte oči. Částky létají kolem vaší hlavy a víte, že takový chcete být i vy.

Nebo si myslíte, že prodat nemovitost je úplně jednoduché? Že úspěšní makléři si takové odměny nezaslouží? Ne, potřebujete talent a ten se musí vytesat jako socha z obyčejného kusu kamene a jen vášeň pro realitní obor vás může dostat k vytouženému cíli.

Nabírání zkušeností se starším makléřem.

Vyberte si takového makléře, který má stále elán a minimálně ze začátku s vámi bude trávit více času. Starší makléř neznamená, že mu je přes padesát - je to makléř se zákonem povinými zkouškami. Bude s vámi dělat aktivity vedoucí k získání klientů, přibere vás ke svým zakázkám, aby vás provedl obchodem od A až do Z.

Ze začátku se řiďte radami svého mentora, ale rozhodně se nebojte dělat věci po svém. Koneckonců, vaším cílem není být stejný jako desetitisíce, ale ten v top 5% - tam se dostanete pouze inovacemi, které trhu představíte.

Pokud jste z Prahy nebo z Prahy-východ, ozvěte se mi a zjistíme, jestli by bylo výhodné společně budovat realitní byznys.

Příprava na makléřské zkoušky

Oproti maturitě je to sranda. Pokud máte strach, že zkoušky neuděláte, ani se neobtěžujte a jděte dělat něco jiného. Je to pouze formalita a jejich složení z vás top realitního makléře neudělá. Nezlobte se, že píši takto napřímo a možná i nepříjemně. Cíleně chci, abyste se sami otestovali a zjistili, zda to pro vás má smysl. Koneckonců, šetřím váš čas.

Realitní kancelář vám dá k dispozici seznamy otázek, které se naučíte. Zároveň už budete vědět, jak to chodí v praxi, a dozvíte se spoustu věcí od vašich kolegů - zkoušky složíte levou zadní.

Od této chvíle se toho až na pár věcí moc nezmění - realitní kancelář vám udělí plnou moc a jejím jménem budete moct podepisovat smlouvy a být u inzerátu jako makléř. Do složení zkoušky podepisuje všechny vaše obchody starší makléř.

Za jak dlouho je můžete složit záleží víceméně na vás a na tom, jak se cítíte. Běžně jste na pozici asistenta makléře 3-6 měsíců. Za tuto dobu už se starším makléřem uděláte pár obchodů a vyděláte si na zkoušky, které za vás realitní kanceláře většinou nehradí nebo alespoň ne úplně.

Naučíte se pracovat sami se sebou

Po složení zkoušek se můžete stát kompletně samostatnou jednotkou - to je ten správný čas, abyste už tušili, čím se chcete v realitním oboru odlišovat od ostatních. Záleží v jakém období se v danou chvíli nachází realitní trh, ale buďte připraveni, že tento obor je vysoce kompetitivní prostředí a mohou nastat i situace “kdo s koho”. Pokud nebudete v oboru průměrní a vymyslíte něco navíc, klienti upřednostní vás před jiným makléřem.

Sami si také budete zadávat práci, nastavovat si cíle a potom je realizovat. Pokud se zajímáte o seberozvoj, ten jde s oborem realitního makléře ruku v ruce.

Chceš se stát součástí týmu?

Pokud přemýšlíte o tom zda se stát se realitním makléřem či makléřkou, neváhejte se mi ozvat. Probereme to a třeba zrovna spolu vylepšíme realitní trh!

Registrovat se

Už jste členem uzavřené nemovitostní skupiny?
Neveřejné investiční nabídky, propojení lidí se zájmem v investování do nemovitostí.

Poslední příspěvky

Prodáváte? Uděláme vám osobně zdarma odhad na nemovitost.

Kupujete nemovitost? Nechte si zasílat nabídky a novinky.
Díky, povedlo se! Mějte se hezky. :)
Oops! Something went wrong while submitting the form.