Jak nadprůměrně zhodnotit investici do nemovitostí - 1. díl

Toto není návod pro konzervativní nemovitostní investory. Nejedná se o dlouhodobé investování, ale naopak o krátkodobý obchod s cílem realizovat co největší zisk.

Martin: ,,Je to tak jednoduchý, přeci levně koupím, draze prodám"

Jak najít a realizovat příležitost v nemovitostech

První kroky pro investici tohoto typu

V první řadě musíte mít peníze na koupi nemovitosti nebo alespoň část peněz, pokud obchod budete realizovat s dalšími investory. Druhá přísada receptu jak najít správnou investiční příležitost. Realitní makléři žijou realitním trhem a mají možnost se střetnout se zajímavými příležitostmi, pokud mají otevřenou mysl a chuť řešit problémy. Pokud pracujete v jiném oboru než realitním a nemáte přebytek času, zvolte jako partnera a spolupodílníka schopného makléře, který vám zhodnotí nemovitost již samotným způsobem prezentace.

Pokud ovšem zvažujete obor realitního makléře, tak je to možnost, jak si v relativně krátké době můžete vydělat na první investici, získávat zkušenosti a know-how ohledně nemovitostí. Je potřeba usilovně a vytrvale pracovat, ale je to možné.

Některé makléřem zprostředkovávané nemovitosti jsou nestandartní a on musí najít tu správnou cestu, jak a komu je prodat. Dříve nebo později nemovitost může koupit a sám si zprostředkovat její prodej.

V čem spočívá příležitost?

Těžko najdete příležitost k masivnímu zhodnocení u krásné nemovitosti s běžnou situací u prodávajících. Musíte najít nemovitost, o kterou lidi nemají zájem. Tomu může být například kvůli špatné vizuální stránce, právním problémům nebo napjaté situací mezi prodávajícími.

Nemovitost na cizím pozemku, v nepřístupném terénu, v nic moc lokalitě a mnoho dalších otázek, bez vody atd. - To jsou přesně typy nemovitostí, které hledáme - ty je totiž možné koupit výhodně a zlepšit jejich prodejschopnost. Konzervativní investor má doměnku, že výhodnou koupí je nemovitosti nutně na dobré lokalitě a v dobrém stavu.

Martin: ,,Při výkupu člověk nehledá ty nemovitosti, hledá ty správné prodávající"

Správný prodávající je ten, který má motivaci nemovitost prodat rychle i za cenu nižší prodejní ceny, řeší urgentní problém, který se běžným prodejem nevyřeší.

Seznámení s příležitostí

Samotného mě překvapilo, když jsem se dozvěděl, že nemovitost inzerovaná na internetu. Realitní makléř Štěpán Vlček nevěděl o příležitosti hned zpočátku. Vše vyplynulo na osobní schůzce, která trvala přes dvě hodiny. Dva majitelé, pan a paní, bývalí manželé, kteří se 16 let snaží vyřešit spor ohledně prodeje domu. Po tak dlouhé době tahanic běžně chtějí mít účastníci už klid i za cenu nižší prodejní ceny.

Základem je jednat s lidmi slušně a snažit se pochopit, jak situaci vnímají oni a čeho chtějí docílit. V tomto případě se jednalo i o věci typu, že paní z principu nebude na smlouvě s pánem. Martin akceptuje tyto podmínky a vymyslí jiný způsob, jak se dostat k jeho cíli.

Proces koupě

Paní chtěla za nemovitost 1 850 000 Kč, pán 1 000 000 Kč, ale jeho podmínka byla, že mu rozdělením zůstane část nemovitosti i nadále, autodílna, kterou si následně přestaví na bydlení. Paní nechtěla v žádném případě přistoupit na dělení nemovitosti, nechtěl být s pánem ve smlouvách, byla pouze ochotna prodat svůj podíl, pod podmínkou, že kupní smlouvu nepodepíše dřív, než budou peníze v úschově.

U obchodů tohoto typu musíte být připraveni na náhlou změnu situace, na kterou musíte reagovat. V tomto případě se jednalo o to, že právník paní na pána během vyjednávání podal exekuci, takže pán nemohl nakládat se svou nemovitostí i ve smyslu podpisu kupní smlouvy.

Dohodu s prodávajícími Martin nastavil následovně:

  1. Kupní smlouvu nechal podepsat pouze pána, takže ještě nebyla platná
  2. S paní se podepsala smlouva o úschově
  3. Složili se peníze do úschovy
  4. Paní podepsala kupní smlouvu se závazkem, že po složení peněz stáhne exekuci na pána
  5. Po stažení exekuce Martin dopodepsal kupní smlouvu s pánem
  6. S pánem se podepsala smlouva o smlouvě budoucí, kde mu Martin za korunu prodá oddělenou autodílnu

Tímto způsobem byl Martin schopen společně s investory koupit nemovitost za 2 850 000 Kč a během krátké doby prodat za 5 200 000 Kč. Za necelý rok je zisk 2 350 000 Kč.

Podpořte mne prosím likem pokud vás zajímají další obchodní případy Martina Fördöse

Podpořte mne prosím likem pokud vás zajímají další obchodní případy Martina Fördöse

Chceš se stát součástí týmu?

Pokud přemýšlíte o tom zda se stát se realitním makléřem či makléřkou, neváhejte se mi ozvat. Probereme to a třeba zrovna spolu vylepšíme realitní trh!

Registrovat se

Už jste členem uzavřené nemovitostní skupiny?
Neveřejné investiční nabídky, propojení lidí se zájmem v investování do nemovitostí.

Poslední příspěvky

Prodáváte? Uděláme vám osobně zdarma odhad na nemovitost.

Kupujete nemovitost? Nechte si zasílat nabídky a novinky.
Díky, povedlo se! Mějte se hezky. :)
Oops! Something went wrong while submitting the form.