Bohatství ze zadlužování #001 - Hypotéka jako investiční nástroj

Název této série článků jsem schválně zvolil lehce kontroverzně. Jste člověk, který vidí zadlužování jako cestu vedoucí ke zkáze finanční zdravosti nebo je to pro vás cesta, jak může kdokoliv, opravdu zbohatnout? Oba pohledy jsou zcela možné. V mém blogu se ovšem zaměříme na zadlužování, potažmo hypotéku, jako na nástroj ke zbohatnutí.

Špatný a dobrý dluh

Pokud vaše blízké okolí tvrdí, že byste se měli vyhnout dluhům, je nutné si toto doporučení přebrat po svém. Dluh vás vždy stojí úrok, na druhou stranu máte možnost dovolit si koupit věci, na které nemáte hotovost. Cílem popisované cesty ke zbohatnutí je kupovat na dluh věci a služby, které vám vydělají více než vás dluh stojí. Pokud za dluh - produkt jako je hypotéka, koupíte nemovitost, ze které následně vytáhnete více peněz, než vás dluh stojí, tak je to považováno za dobrý dluh. Na druhou stranu špatný dluh je ten, který vám vydělá méně, než stojí dluh. Dluh není sám o sobě špatný ani dobrý, tím či oním se stává po vašem rozhodnutí, jak jej využijete. Moderní kapitalismus je více než závislý na dluzích a můžeme být za tento systém vděční, protože nabízí stejné možnosti těm, kteří momentálně nedisponují kapitálem.

Monopoly v reálném světě

Může se to zdát úsměvné, ale stolní hry jako jsou Monopoly nebo Cashflow odráží realitu investování do nemovitostí vcelku přesně. Dokazují tím mimo jiné to, že nemusíte být odborníkem na matematiku. Počty v nemovitostech jsou nenáročné. Investování do nemovitostí se celé točí okolo cashflow.

Bohužel pro ty netrpělivé - pokud se vám hraní hry Monopoly zdálo zdlouhavé, buďte připraveni, že v reálném světě to trvá ještě mnohem déle. První dům, druhý dům, třetí a čtvrtý - začněte se vzdělávat co nejdříve, abyste stihli vlastnit hotel před šedivěním vlasů. Hledejte cestu a ne důvody, proč nezačít. Začněte v malém. Já osobně jsem ve svých 22 letech našel příležitost, jak vytvořit příjem z nájmu a v době psaní tohoto blogu řeším nákup nemovitosti a následný pronájem tří bytových jednotek. Znalosti a poznatky, které se během své cesty dozvím, budu sdílet v tomto blogu. Můj cíl není revoluční, svoje příjmy chci mít složené primárně z investic vydělávajících během toho co spím a také ideálně prodejných komukoliv.

Jedná se o sérii článků na téma využívání finančních pák v nemovitostech. Samozřejmě se osobně v tomto ohledu stále vzdělávám a proto jsem otevřen jakékoliv diskuzi a názorům.

Chceš se stát součástí týmu?

Pokud přemýšlíte o tom zda se stát se realitním makléřem či makléřkou, neváhejte se mi ozvat. Probereme to a třeba zrovna spolu vylepšíme realitní trh!

Registrovat se

Už jste členem uzavřené nemovitostní skupiny?
Neveřejné investiční nabídky, propojení lidí se zájmem v investování do nemovitostí.

Poslední příspěvky

Prodáváte? Uděláme vám osobně zdarma odhad na nemovitost.

Kupujete nemovitost? Nechte si zasílat nabídky a novinky.
Díky, povedlo se! Mějte se hezky. :)
Oops! Something went wrong while submitting the form.